Geościeżka siódmym cudem Polski!

Zakończyła się 6 edycja plebiscytu „7 nowych cudów Polski”, który odbywał się na łamach miesięcznika National GeographicTraveler. W czołowej siódemce znalazły się dwa miejsca nominowane z województwa lubuskiego. Na trzecim miejscu listy uplasował się Szlak Drewnianych Kościołów Rejonu Kozła (Klępsk, Chlastawa i Kosieczyn), a na 7 miejscu ścieżka geoturystyczna „Dawna Kopalnia Babina” w Łęknicy.

lyk muzakowa

Geościeżka „Babina” została uznana siódmym cudem Polski przez czytelników National Geographic Polska

Nominowane były i udział w plebiscycie brały 32 miejsca z całej Polski. Zwycięzcą 6 edycji okazało się Planetarium EC1 z Łodzi. Wręczenie certyfikatów dla „7 nowych cudów Polski” odbędzie się podczas Międzynarodowych Targów Turystycznych World Travel Show, które odbędą się w dniach 14-16.10.2016 w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym PTAK Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Serdecznie dziękujemy wszystkim osobom i instytucjom, które zaangażowały się w plebiscyt i głosowały na ścieżkę geoturystyczna „Dawna kopalnia Babina”. Fakt znalezienia się naszej atrakcji na tej prestiżowej liście, jest wielkim sukcesem i wspaniałą promocją Geoparku Łuk Mużakowa i Łęknicy..

łyk mużakowa

Jeziorko „Afryka” na szlaku dawnych kopalni węgla brunatnego.